Çelikkaya Mühendislik Asansör Servis Bakım Hizmetleri


Müşterimizin siparişi veya yapılan sözleşme, ile birlikte yıllarca sürecek bir mesai başlamış olur.

ÇELİKKAYA MÜHENDİSLİK ASANSÖR kadrosu ile beraber başlayan bu mesai sonucu her aşamada müşteri memnuniyetini sağlayacak bir asansör olarak sunulacaktır. Kaliteli bir ürünü size sunmak asla yeterli değildir.

Asansörün hizmette bulunduğu sürece bakım ve onarım için teknik servis hizmetlerimiz, sürekli hizmete hazırdır.

Bakım sorumluluğumuz altında bulunan tüm asansörler her ay planlı bir bakım hizmeti ile güvenle kullanabilmeniz için kontrol altındadır.

Firmamıza gelen tüm servis talepleri (arıza ihbarları) kaydedilerek anında arıza birimine haber verilir.

Arızaya müdahale eden ekip tarafından arıza mümkün olan en kısa sürede giderilir.

Firmamız tarafından bakım yapıldıktan sonra bir ay içinde asansörünüzün arıza yapması halinde ortalama 1 (Bir) Saat içinde ücretsiz servis yaparak asansörün arızalarını gidermekteyiz. ÇELİKKAYA MÜHENDİSLİK ASANSÖR teknik servisi güçlü bir ekip ve her türlü asansör ihtiyaçlarını karşılayacak bir yedek parça stok'una sahiptir.

Ayrıca Yapılan tüm servis işlemleri firmamızda kayıt altına alınır ve arşivlenir, bu sayede asansörünüzün serviste olduğu sürece yapılan tüm işlemler gözlenebilir.

Öncelikle mevcut asansörlerin aylık periyodik bakımlarınızda uzman mobil ekibimiz ile servis vermekteyiz.

24 saat kesintisiz arıza hizmeti verilmektedir. Haftasonu ve gece arızalarınız için mobil servisimiz daima hizmetinizdedir.

Aylık olarak sözleşmede onaylanan ücret dışında ayrıca bir arıza ücreti taleb edilmemektedir.

Anlaşma yapmış olduğumuz asansör bakımları Firmamızda görev yapan 2 (İki) adet mühendis tarafından yılda iki kez kontrolü yapılıp onaylı kaşeli rapor tarafınıza verilmektedir.


Bakımcı Firmaların taşıması gereken özellikler ve sorumlulukları nelerdir ?

20 Aralık 1995 tarih ve 22499 sayılı Resmi Gazete`de yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Yönetmeliği`nin 24. Maddesi:

a)Her asansör, işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğunu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır.

- Asansör firması dışındaki bakımcı firmalar kendi bünyelerinde Elektrik-Elektronik ve Makina Mühendisi çalıştıracak ve aşağıdaki belgeleri almış olacaklardır.

Bu belgeler:

1. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından veya Bakanlığın yetkili kıldığı merciden Asansör Bakım Firması Belgesi,

2. Çalıştırdıkları mühendisler için kendi firmaları adına çıkartılmış "Serbest Mühendislik ve Müşavirlik Belgesi" ile "Büro Tescil Belgesi".

b) Bakımı yapılan asansörlerde orijinal yedek parça kullanılacaktır. Orijinal yedek parçalar stokta yeterli miktarda bulundurularak, bakımcı firmaların bu konudaki talepleri asansörü tesis eden asansör firması tarafından mutlaka karşılanacaktır.

c) Asansör firması veya bakımcı firma sözleşme yaptığı yıl içindeki asansöre bakım yapma periyodunu belirtecektir.

d) Garanti dışındaki bakım süresince arızaların giderilmesinin parça değiştirilmemesi halinde ücretsiz olduğu, parça değiştirilmesi gerektiğinde parçanın işçiliği ile birlikte ücrete tabi olacağı belirtilecektir.

e) Asansör firması veya bakımcı firma arıza ihbarına müdahale süresini belirtecektir.

Yöneticilerin bakım sözleşmesi yapacakları asansör firmalarının, yukarıdaki özellikleri taşımaları zorunludur. .